Saç Ekimi

Saç Ekimi

Saç Ekimi

Saçlarımız Neden Dökülür? 

Kadın veya erkeklerde yirmili yaşlarda saçların yoğunluğu yeni doğmuş bir bebeğe göre yaklaşık yarı yarıya azalır. Bunun nedeni saç dökülmesi ve kafa çevresinin büyümesidir. Erkeklerde androgenetik tip kelliğin ( Erkek tipi saç dökülmesi ) en önemli nedeni kalıtımsal faktörlerin yanı sıra hormonlarda saç dökülmesinde önemli rol oynar. Troid fonksiyon bozuklukları, demir eksikliği, yüksek ateşli hastalıklar, yakın zamanda cerrahi işlem geçirmiş olmak, kullanılan bazı ilaçlar ve düzensiz diyet uygulamak sayılabilir. Stres, genetik etmenli saç dökülmesini artıran nedenlerden biridir.

ERKEK TİPİ SAÇ DÖKÜLMESİ ( ANDROGENETİK ) EVRELERİ

Erkek tipi ( Androgenetik Alopesi ) kellik genellikle genetiktir. Erkeklerin %50' sinde görülür. Coğrafya ve genetik yapıya göre bu oran değişiklik gösterir. Erkek tipi saç dökülmesi ön bölgelerden saçların kalınlığının ve uzamasının azalması şeklinde başlar. Kulak Üstü bölgelerden başlayarak ensenin üstündeki bölgelere kadar olanları genetik olarak hayat boyu dökülmemeye programlıdır. Bu nedenle saç e kiminde kullanılan saçlar neredeyse yaşam boyu kalıcı olmaktadır. 

FUE TEKNİĞİ 

FUE tekniği ( Foliküler Ünite Ekstraksiyonu ) ile yapılan ekim sonucu doğal ve memnuniyet verici olduğundan günümüzde çokça tercih edilmektedir. FUE tekniğinde saç kökleri herhangi bir kesim yapılmadan tek tek alınır ve olmayan veya seyrek olan bölgeye saç ekimi gerçekleştirilir. Başın arka kısmında ( ense bölgesinden ) iki kulak arasındaki herhangi bir yerden saç kökleri alınabilir. Bu bölgedeki saçlar yeterli olmadığı durumlarda sırt, göğüs, karın veya vücudun herhangi bir yerindeki kıllar kullanılabilir. Bu işlem lokal anestezi altında yapılır. FUE tekniğinde bir seansta 4.000-4.500' e kadar saç kökü rahatlıkla ekilebilmektedir.