Kaş Ekimi

Kaş Ekimi

Kaş Ekimi

Kaş Ekimi Nedir?

Ense bölgesinden FUE tekniği ile alınan saç köklerinin kaş açıklığına ekilme işlemidir. Lokal anestezi ile yapılır. Kaş ekimi yapılacak bölgeye lateral slit ile mikro kanallar açılır. Açılan kanallara tek tek ekim işlemini gerçekleştirilir.

Kaş Ekimi ile İlgili Merak Edilenler

  • Kaştaki izlerede ekim yapılabilir mi?
  • Kaş ekimi ile düzeltilebilen sorunlar:
    • Yara izi
    • Dikiş izi
    • Yanık izi
    • Ameliyat izi

Bu tür kaş kayıpları çevredeki kaş yoğunluğu kadar kök nakli yapılarak tamamına yakın kamufle edilebilir.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekiminde olduğu gibi ense bölgesindeki mikro greftlar ( tekli saç teli ) alınarak kişinin kaş açıklığı olan alana yerleştirilmesi işlemidir.

Kaş Ekiminde Kullanılacak Teknik Kişiden Kişiye Değişir mi?

Genelde aynı teknik uygulanır. Kişinin kaybının derecesi ve dökülme nedenleri kullanılacak teknik konusunda önem taşır.

Kaş Ekimi Herkese Uygulanabilir mi?

Ense bölgesinde saçları olan herkese uygulanabilir.

Kaş Ekimi Sırasında Ağrı Hissediliyor mu?

İşlemden önce lokal anestezi yapılacak olan alana soğuk spreylerle veya pomatlarla acı hissi ortadan kaldırılır. Ağrı hissedilmez.

Kaş Ekiminde Doğal Görünüm Sağlanır mı?

Öncelikle kişinin nasıl bir kaş istediği çok önemlidir. Ekilecek kaşın inceliği ve kalınlığı kişinin daha önceki kaşına uygun olmalıdır. Saçları seyrek olan birine sık ve kalın kaş olmayacağı gibi, sık ve gür bir saça sahip olan bir kişiye seyrek yada çok ince bir kaş modeli uygun olmaz.

Kaşın Nasıl Olacağına Karar Verirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kişinin nasıl bir kaş istediği çok önemlidir. Bu sebeple doktoruyla birlikte kaşın sıklığına, çizgisine ve kalınlığına karar verilmelidir. Özellikle dikkat edilmesi gereken kalın bir kaş istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Fakat ince ve seyrek bir kaşa yoğun ve kalın bir kaş görüntüsü veremezsiniz. Kaşlarınızın normalden biraz kalın olmasında herhangi bir sakınca yoktur.

Kaş Ekildikten Sonra Herhangi Bir Sorun Yaşanıyor mu? Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Sadece haftada bir kez ekilen kaşları kısaltmanız gerekecektir.

Doğal olarak ekilen kaş değil saç özelliğine sahiptir. Onun için uzarlar,
FUE tekniği ile alınan greftler tek tek ayrılarak kaş olmayan bölgeye ekilir,
Kaş ekimi için, koltuk altı, bacaklar, kollar ve genital bölgelerden yada ense kısmındaki saç köklerinden faydalanılabilir,
Ekim kaş bölgesinde çok farklı yapılmaktadır. Çünkü kaş çıkış paterni kişiye göre değişir. Buruna yakın kısımda dik açı ile çıkan kaşlar kulaklara doğru yaklaştıkça açı değiştirir. Bu işlem tamamen profesyonel ekiple yapılmalıdır.
Kıl kökü nakillerinde en olumlu sonucun alındığı girişimdir. Uzman ekip ile FUE yöntemiyle yapılan ve her bölgede gerekli açılar verilerek ekilen kaşlar doğalından ayırt edilemez. Donör bölgeden alınan saç kökleri ekilecek bölgeye göre; seyrek kaşlar, yara izi veya kaş kontörü üzerine ortalama 250 ile 1000 tel arasında yer alır.
Kaş ekimi sonrası alınan kıl köklerinin doğası gereği kaşlarda belli sürelerde uzamalarda olmaktadır. Belirli aralıklarla kaşlarınızı kısaltmanız gerekecektir.